Aura Dengeleme Nedir?

Aura Dengeleme Hakkında

Aura; Hepimizin fiziksel bedeninin etrafını saran ,enerji alanına verilen isimdir...Bu enerji alanı kendine özgü olup ,kişinin kendi özelliklerini barındırır. Yaşam enerjisini yansıtır ve kalkan vazifesi görür. Kişilerin zihinsel ve bedensel sağlığını, yaşam biçimini, kişiliğini yansıtan aura; herkes te kendine özgü bir titreşime sahiptir. Anlık değişim gösterebilir ve hareket halindedir. Değişik renkleri barındırır. (.Auranın varlığı 1940 lı yıllarda Kirlian Fotaağrafçılık tekniği ile kanıtlanmıştır.Genellikle duru görü yeteneği gelişmiş kişilerce görülse de, teknik olarak görme kapasitesine sahip herkes tarafından da görülebilir.) Bu renkler ve nitelikler de; kişinin o andaki fiziksel, zihinsel ve ruhsal durumuna göre farklılık gösterir.

Çakralarımız (enerji merkezlerimiz) aura da bulunur. Çakraların enerjisi dengeli olduğunda auranın yüzeyi düzgün ve ışıl ışıldır. Duygu ve düşüncelerimiz auralar yoluyla insanlar arasında da gidip gelir. Herhangi bir kişiden hoşlanıp hoşlanmamamızın nedeni, kişinin aurasında yani enerji düzeyinde hissettiklerimizden dolayıdır. Yani o kişilerle aynı titreşimde olmadığımızı gösterir.

Aura kalkan vazifesi gördüğünden, aurası güçlü olan ,enerjisi dengede olan bir kişi dış etkenlerden daha az etkilenir. Aura, zayıflamışsa etkilenmesi de kolay olacaktır.

Aurayı zayıflatan başlıca etkenler; Stres, dengesiz beslenme, hava kirliliği, alkol, sigara, yorgunluk olduğu gibi korku, öfke ve endişe gibi duygular, hastalıklar olarak sıralanabilir. Aura zayıfsa daha çabuk yorulur ve negatif enerjileri de daha çok kendimize çekeriz. Etrafımızdaki kişilerle sürekli bir enerji alış verişi içerisindeyizdir. Bazen diyalogda bulunduğumuz insanlardan sonra kendimizi yorgun hatta tükenmiş hissederiz öyle değil mi? Bu sebeple enerji alış verişinin farkında olalım enerjimiz dengelensin ve auramız güçlensin. Aura güçlü olursa, istenmeyen enerji baskılarından kendimizi korumuş oluruz.

Aura yı güçlendirmek için neler yapılabilir?

Reiki desteği alarak şifalanma sürecini hızlandırabilir ya da uygulamayı öğrenerek hem kendinize hem de başkalarına destek olabilirsiniz.

Doğaya çıkıp yürüyüş yapabilir, beslenmeniz eözen gösterebilirsiniz.. Bir ağaca sarılabilir çiçeklerden ve kokularından faydalanabilirsiniz Müzik dinleyebilir, değişik kristal yada doğal taşların yaydığı enerji den faydalanabilir, Dua edebilir ,şükran duyabilir, zihni sakinleştirebilir, meditasyon yapabilirisiniz.KAYNAKÇA

http://hulyasengul.com/46/makalelerim/127/aura-nedir-guclendirmek-icin-neler-yapilabilir-reiki-oncesi-ve-sonrasinda-aura.html